czwartek, 3 maja 2018

Myszkując po Internecie: Marek Jurek – imperatywem prawicy jest cywilizacja życia


Miałem już o tej posłance nie pisać, a więc by się nie powtarzać i nie przywoływać imienia pani, która z szeregów prawicy sama się wyklucza, zachęcam tym razem, by sięgnąć po wywiad, jakiego europoseł Marek Jurek udzielił „Naszemu Dziennikowi”.

Przytoczę może fragment wypowiedzi tego polityka, w której przypomina, kto tak naprawdę rozbijał prawicę. Przypomnijmy, że była dziennikarka, a obecnie posłanka, oskarżyła Marka Jurka o rozbijanie prawicy w czasach pierwszego rządu PiS-u: „Pani poseł mówi o wydarzeniach, kiedy sama rozbijała prawicę, gdy wspólnie z Marią Czubaszek, Moniką Olejnik, Katarzyną Kolend-Zaleską podpisywała osławiony Apel 8 Marca, by nie potwierdzać w Konstytucji, że dziecku przysługuje godność ludzka od momentu poczęcia. Wtedy tylko o to chodziło, o zapis skromniejszy niż w konstytucji Węgier”.

Reszta na stronach Naszego Dziennika. Naprawdę warto przeczytać.

Notabene w kolejną rocznicę Konstytucji Trzeciego Maja chciałoby się, aby Polska miała konstytucję, która będzie właśnie bronić i chronić życie człowieka od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz