środa, 26 września 2018

Totalny upadek i dno Europy, czyli barbarzyńcy w granicach


Pisałem wczoraj o moich wątpliwościach w sprawie reakcji na różnego rodzaju tzw. „artystyczne” prowokacje. Zazwyczaj protest wobec bluźnierczego przedstawienia czy filmu wywołuje niestety reakcję przeciwną do zamierzonej, to znaczy takie „dzieło” staje się głośne, otrzymuje nagrody, a różnej maści intelektualiści i zwolennicy „tolerancji” wyrażają swoje oburzenie sprzeciwem wobec takich działań i naruszaniem wolności wyrazu artysty.

Dzisiaj niestety pojawiła się na portalu Do Rzeczy szokująca wiadomość, która musi wywołać u każdego katolika głębokie oburzenie i nie może pozostawić go obojętnym na takie postępowanie. To jest po prostu przykład bezprecedensowego barbarzyństwa i totalnego upadku Europy. Tutaj nie można milczeć lub odwracać się plecami!

Europa to Kościół katolicki, jak pisał H. Belloc. I może się to komuś podobać lub nie, ale nie zmieni to faktu, że tak po prostu jest. Dawniej Europa walczyła z barbarzyńcami wdzierającymi się w granice Europy. Dzisiaj barbarzyńcy chodzą bezkarnie po ulicach większości europejskich miast. Ba! Ci barbarzyńcy uważają się za Europejczyków i atakują bezpardonowo jako barbarzyńców tych, którzy są prawdziwymi dziedzicami Europy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz