niedziela, 23 maja 2010

Powódź we Wrocławiu

Ci, którzy szukają informacji o powodzi we Wrocławiu lub chcieliby w jakiś sposób pomóc, najwięcej chyba dowiedzą się z blogu Wrocław z Wyboru, do którego link podała mi znajoma. Znajdą na nim dość szczegółową relację z tego, co się w danej chwili dzieje, jak również dzięki zamieszczanym tam ogłoszeniom będą mogli sami dostarczyć pomoc w określone miejsca. Jest m.in. organizowana zbiórka żywności. To chyba najprostsza z form wsparcia poszkodowanych i pracujących przy usuwaniu szkód, ale również bardzo potrzebna.

Posted by Picasa

1 komentarz:

  1. Chcialabym do tego dodac, ze tak na szybko zorganizowana jest pomoc, o ktorej rozglasza radio RAM, a mianowicie zbiorka wszystkich rzeczy ktore chcecie przekazac potrzebujacym, na placu Andersa (obok aquaparku). Tam tez organizowane sa przewozy ludzi, ktorzy chcieliby pomóc osobiscie w miejscach zagrozonych (okolo 18.30 mowiono o brakujacych rekach do pracy na Zgorzelisku, tj. wroclawskie Psie-Pole).
    Za potrzebne uznano tam np. wszystkie rzeczy ktore swieca (latarki, swiece itp), sucha odziez, jedzenie, woda, nawet gotowe kanapki (ktos pytal czy tez sie przydadza, potwierdzali).
    Pozdrawiam przy okazji wszystkich w jakikolwiek sposob pozytywnie zaangazowanych.

    OdpowiedzUsuń